Az utóbbi hónapok megpróbáltatásai után sokak költségvetését érte kár, így ha nem szeretnéd lemondani a nyaralásod, viszont néhány trükkel megtakarítanál némi pénzt (amit akár más szórakozásba, például tartalmas trogiri kirándulásokba is befektethetsz), segítünk!
Cikkünkben hozunk néhány olyan hasznos tanácsot, melyek segítségével felesleges költségektől kímélhetik meg magukat a nyaralók!
Csomagolás
Már a csomagolás során sok pénzt megtakaríthatunk, ha figyelmesen pakolunk, hiszen nem kell Trogirban megvennünk minden olyan kelléket, amit otthon hagytunk.
Csomagoljunk ásványvizet! Furcsán hangzik, de mivel a horvát boltokban jelentősen drágább az ásványvíz, akár ezzel az egyszerű lépéssel is megtakaríthatunk egy szerényebb vacsorára való összeget.
Csomagolhatunk néhány csomag zacskós levest vagy konzervet, így egy-két étkezés árát megtakaríthatjuk.
Út
Ha tehetjük, ne a főszezonban nyaraljunk – Trogir rendkívül napos, mérsékelten mediterrán időjárása lehetővé teszi, hogy júniusban és szeptemberben is kiélvezhessük a tengert és a nyaralás minden pillanatát!
Általános tanács, hogy az autópályadíj elkerülésével sokat lehet spórolni, a dalmát tengerpart esetében azonban ezt nem javasoljuk, hiszen az alternatív útvonalakon sokkal tovább tart lejutni a tengerig, (viszont látnivaló van bőven). A hosszabb, kacskaringós utak azonban sok esetben akkora üzemanyagköltségeket generálnak, hogy a megtakarítás valójában minimális.
Az autópálya elkerülése helyett azt javasoljuk, hogy a szabad helyeket a kocsiban adjuk ki – ha a telekocsizás hívei vagyunk, így nem csak pénzt takaríthatunk meg, hanem új barátságokat is köthetünk.
Tankoljunk Magyarországon – de ne az autópályán! A határ átlépése előtt érdemes letérni az autópályáról és tele tankolni a kocsit, Horvátországban ugyanis akár 50 forinttal is drágább lehet a benzin.
Szállás
A szállást illetően mindenkinek megvannak a saját elvárásai és igényei, így ebbe nem is folynánk túlzottan bele, azt azonban mindenképp javasoljuk, hogy ár-összehasonlító oldalakon foglaljuk le a szállásunkat, ezzel ugyanis többet megtakaríthatunk, mint gondolnánk!
Pénz
Ha tehetjük, figyeljük egy ideig a kuna árfolyamát, mielőtt beváltanánk a nyaralásra szánt költőpénzt. Ha sikerül jól váltani, 200.000 forint beváltásánál akár 10.000 forintot is megtakaríthatunk.
Pénzváltónál váltsunk, hiszen a bankokban akár 2-3 forinttal is drágább a kuna.
Vigyük magunkkal a bankkártyánkat, és használjuk is! Mivel a bank középárfolyamon vált, ez az egyik legkedvezőbb fizetési mód a nyaralás során.
Ugyan a legtöbb helyen Trogirban euróval is fizethetünk, érdemes kunát vinni magunkkal, mert a visszajáró általában kunában van – mondanunk sem kell, hogy nem a turista számára legkedvezőbb árfolyam szerint.
Tippjeink segítségével nem kis összegeket is megtakaríthatsz, amit valami másra fordíthatsz – megkóstolhatsz valamilyen tengeri különlegességet a családdal egy vendéglőben, vagy befizethetsz egy tartalmas kirándulásra is, ami megfizethetetlen élményekkel gazdagít majd!
Horvátország lenyűgöző városait, álomszép szigeteit és világörökséget képező történelmi emlékeit látva világossá válik, hogy miért is annyira kedvelt desztináció a nyaralók körében. Szerencsére gyönyörű túraútvonalakat is találhatunk itt, így az aktív kikapcsolódás kedvelői is bátran útba vehetik Trogirt és környékét.
Olvasd el legújabb cikkünket és ismerd meg a legszebb túraútvonalakat Trogir közelében!
A Trogir városával kapcsolatos érdekességeket bemutató cikksorozatunk utolsó részéhez érkeztünk – még öt érdekesség vár ránk, elkalandozunk majd a Pantan folyó partjára és hozunk néhány érdekességet Čiovo szigetéről is, ahol a legtöbb Trogiri riviérán nyaraló turista szálláshelye található. Vágjunk bele!